БГТОЛ информира Агенция "Митници", че от 22.00 ч. на 16.03.2022 г. до 06.00 ч. на 17.03.2022 г. поради софтуерно обновяване е планирана временна неработоспособност на информационните системи на БГТОЛ, което ще доведе до прекъсване на обработката на пътни превозни средства на ГКПП в направление "Изход" от Република България.
От БГТОЛ съобщават, че няма да бъде повлияно автоматичното отчитане на тол такси, чрез бордови устройства и GPS тракери на база изминатото разстояние за тежкотоварни автомобили над 3,5 тона.