Криминалисти от ОДМВР - Шумен иззеха над 6 кг канабис

Криминалисти от ОДМВР - Шумен иззеха над 6 кг канабис

Задържани са двама, по случая е образувано досъдебно производство

 

Действията по разследването стартирали преди повече от месец, след получен сигнал за мъж, разпространявал наркотични вещества. В резултат  на предприетите оперативно-издирвателни действия криминалистите разкрили самоличността му. На 10 март, около 14 часа, за проверка на разклона за село Белокопитово бил спрян лек автомобил“ Ситроен Ц 5“ с шуменска регистрация, шофиран от 54-годишния мъж, заедно с когото пътувала жена на 20 години. При процесуално-следствените действия в колата били намерени два полиетиленови плика с около 1 кг суха тревиста маса, която при направения полеви наркотест реагирала на канабис. От имот в Шумен, обитаван от двамата, били иззети още около 1,5 кг суха тревиста маса и половин килограм бяло вещество на бучки – амфетамин, по техни данни. В хода на разследването била проверена и къща в село Суха река, в непосредствена близост до жилището на мъжа. Там полицаите открили помещение, оборудвано за отглеждане на канабис, което към момента не било в работен режим. До „оранжерията“ бил намерен бидон с близо 3,8 кг марихуана. Оборудването и наркотичното вещество са иззети.

Криминално проявеният мъж и жената били задържани за срок до 24 часа, впоследствие са им наложени мерки за неотклонение „парична гаранция“. Работата по образуваното досъдебно производство по чл. 354 А, ал. 1 от НК продължава под надзор на прокурор от Окръжна прокуратура - Шумен.