Проведе се редовно заседание на Съвместната комисия за сътрудничество в областта на отбраната между България и САЩ
Във форума участваха членовете на Съвместната комисия и ръководителите на подкомитетите към нея. От българска страна се включиха представители на Министерството на отбраната и на Българската армия, Министерството на околната среда и водите, Министерството на финансите и Министерството на труда и социалната политика. От американска страна участваха представители на Командването и компонентните командвания на Силите на САЩ в Европа, Инженерния корпус на Сухопътните войски на САЩ в Европа, Офиса на аташето по отбрана и Офиса за отбранително сътрудничество към американското посолство у нас.
Поради произтичащите от COVID-19 ограничения, заседанието се проведе дистанционно чрез използването на електронни платформи за комуникация.