България и Молдова подписаха Меморандум за разбирателство в областта на регулиране на електронните съобщения

България и Молдова подписаха Меморандум за разбирателство в областта на регулиране на електронните съобщения

                                          

 

 

На 12 март 2014 г. Председателят на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) д-р Веселин Божков и г-н Григоре Вараница Директор на Националната агенция за регулиране на електронните съобщения и информационните технологии, Молдова (ANRCETI), подписаха Меморандум за разбирателство между двата регулаторни органа.

 

Основната цел на този Меморандум за разбирателство е да създаде рамката за сътрудничество и обмен на информация между Страните, в съответствие с техните задължения и в рамките на компетентностите им, в областта на регулиране и надзор на дейностите при електронните съобщения.

 

Сътрудничеството ще насърчава основно обмена на информация относно законодателството, приложимо към електронните съобщения, обмен на опит относно регулирането и консултации в тези области.

 

Страните очакват това сътрудничество да е в подкрепа на техните регулаторни дейности, който са с цел насърчаване на конкуренцията при електронните съобщения, интересите на крайните потребители, в съответствие с най-добрите международни и европейски практики.

 

Инициативата е продължение на политиката на Комисията за регулиране на съобщенията за взаимодействие с националните регулатори от страните в региона и ЕС.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето