България взе участие в годишната сесия на Съвета на Международния съюз по далекосъобщения

България взе участие в годишната сесия на Съвета на Международния съюз по далекосъобщения

 

                                                                                                                                                                                                   

Председателят на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) д-р Веселин Божков, взе участие в годишната сесия на Съвета на Международния съюз по далекосъобщения (МСД), която се проведе в периода 12-16 май 2014 г. в Женева.

На заседанието на Съвета присъстваха още 421 участници от 48 страни, представляващи общото членство в МСД на 193 държави-членки, към които се присъединиха 40 наблюдателя от държавите-членки, пет секторни наблюдателя, както и представители на три регионални телекомуникационни организации.

 

Основни теми на тазгодишната среща на МСД бяха общата политика, стратегия и планиране, отчитане дейността на работните групи към Съвета и приемане на оперативните планове на бюрата на 3-те сектора (Радиосъобщения, Развитие и Стандартизация).

 

В рамките на сесията на Съвета, Председателят на КРС д-р Веселин Божков осъществи срещи на най-високо ниво с Генералния секретар на МСД д-р Хамадун Туре и Зам.-Генералния секретар на МСД г-н Хулин Зао. Основни акценти от двете срещи бяха развитието на информационните и комуникационни технологии в далекосъобщителния сектор, ангажимента на МСД  за осъществяване на световна свързаност и резултатите от Световната среща на върха по въпросите на информационното общество (WSIS).

 

 

Водещи новини

Времето