Министерството на отбраната продължава да оказва съдействие на украински граждани
Още от миналата седмица в бази на Министерството на отбраната са настанявани възрастни и деца, потърсили убежище в страната ни от военните действия. Късно снощи с правителствения самолет „Еърбъс А319“ с министъра на външните работи от столицата на Република Молдова Кишинев в София пристигнаха 66 евакуирани граждани на Украйна. 58 от тях веднага бяха настанени в хотел „Рибарица“. Към вчерашна дата в хотел „Флагман“ в к.к. „Св. Св. Константин и Елена“ бяха настанени 76 души от Украйна. В хотелската част към Военноморски клуб – Варна – 26 души, а в хотел „Шипка“ в София – 13 души. Част от тях са деца под 18 години.