Столични полицаи иззеха близо половин килограм наркотични вещества

Столични полицаи иззеха близо половин килограм наркотични вещества

Задържани са двама младежи; по случая е образувано досъдебно производство

Успешната операция е реализирана от служители на сектор „Наркотици“ в СДВР. На 20 февруари, в района на ж.к. „Люлин“, те спрели за проверка двама младежи – 17-годишен столичанин и 20- годишен от Перник, който живеел на територията на столицата без адресна регистрация. При обиск и последвали процесуално - следствени действия на адреса на единия от младежите са иззети множество пликове, съдържащи растителна маса, кафяво и бяло вещество на бучки и прах,  и електронна везна. Резултатът от изготвената експертна справка показал, че иззетите вещества са 265 г амфетамин, 6.7 г кокаин, 195 г марихуана, 0.60 г екстази, и 4.9 г хероин. По случая е образувано досъдебно производство.
Двамата са задържани в полицейския арест до 24 часа, привлечени са като обвиняеми за престъпление по чл. 354 а от НК. На непълнолетния е наложена мярка „надзор на инспектор от Детска педагогическа стая“, а на 20 – годишния - „задържане под стража“ за срок до 72 часа.

 


Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето