Зам.-министър Юлия Ковачева участва в конференция за магистратските възнаграждения

Зам.-министър Юлия Ковачева участва в конференция за магистратските възнаграждения

Заместник-министърът на правосъдието Юлия Ковачева взе участие в конференция за формирането на магистратските възнаграждения, организирана от Българския институт за правни инициативи (БИПИ). 

По време на форума бяха обсъдени възможностите за създаване на конкретни критерии за формирането на възнагражденията, като те да бъдат уредени в Закона за съдебната власт. 

Един от фокусите на дебата беше и голямата разлика във възнагражденията между най-ниското и най-високото ниво в съответните институции. 

Участниците обсъдиха и как може да бъде повишен статусът на магистратите на всеки от етапите в кариерното им израстване. Те се обединиха около становището, че възнагражденията трябва да са реалистични, като се постигне баланс между очакванията на магистратите и бюджета на съдебната власт.