Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж, шофирал след употреба на наркотици

Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж, шофирал след употреба на наркотици

Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт срещу 42-годишен мъж, шофирал след употреба на наркотични вещества.

На 22.06.2021г. около 01,28 часа обвиняемият И.М. шофирал лек автомобил, марка „Фолксваген“, по бул. „Сливница“ в гр. София, когато бил спрян за полицейска проверка. Обвиняемият бил неадекватен и полицейските служители му направили „Дръг Тест 5000“. Резултатът показал, че И.М. е шофирал след употреба на амфетамин и метамфетамин.  Обвиняемият отказал да даде проба за изследване в болница.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. чл. 343 Б, ал. 3 от НК. В хода на разследването са разпитани свидетели и са направени експертизи.

Предстои делото срещу И.М. да продължи в Софийски районен съд.

Водещи новини

Времето