Заместник-министърът на външните работи Велислава Петрова участва днес, 18 фервуари 2022 г., във възпоменателната церемония по повод 149-ата годишнина от гибелта на Васил Левски, която се проведе в град Карлово.
В рамките на събитието, заместник-министър Петрова поднесе цветя на паметника на Апостола на свободата в родния му град.
Възпоменателното отбелязване на годишнината се проведе под патронажа на председателя на Народното събрание Никола Минчев.