Проведе се първото заседание на Национална работна група за младежка работа

Проведе се първото заседание на Национална работна група за младежка работа

    В ММС се проведе първото заседание на Националната работна група за младежка работа. То бе водено от заместник-министъра на младежта и спорта Яничка Труева, съвместно с директора на дирекция „Младежки политики“ Милена Андреева. Основните теми на дискусия бяха разработването на дефиниция за „младежка работа“, младежките пространства, както и изработването на пътна карта за текущото състояние на младежката работа. 
    Националната работна група за младежка работа е консултативно звено към министъра на младежта и спорта за формиране на позиции, становища и инициативи за решаване на проблеми от специалната компетентност на министъра, определена в Закона за младежта. Съставът й включва представители на институции, неправителствени организации, академичната общност, изследователи в областта на младежката работа и младежката дейност. 
    Поради епидемичната обстановка заседанието протече в хибридна форма, като участниците, които нямаха възможност да присъстват лично, се включиха през платформата Zoom.

Водещи новини

Времето