Шофьор, ударил мъж на пешеходна пътека, отива на съд по обвинение на Софийска районна прокуратура

Шофьор, ударил мъж на пешеходна пътека, отива на съд по обвинение на Софийска районна прокуратура

Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу 31-годишен шофьор, ударил мъж, пресичащ на пешеходна пътека и му причинил средна телесна повреда.

На 06.01.2021 г. около 21.00 ч., при управляване на лек автомобил марка “Ауди” по бул. “Витоша” в гр. София, обвиняемият М.А. нарушил правилата, визирани в Закона за движение по пътищата като карал с по-висока от допустимата в района скорост и не пропуснал човек, тръгнал да пресича на пешеходна пътека. Обвиняемият реализирал пътнотранспортно произшествие с пешеходеца, като го ударил с предната част на автомобила в левия крак и по непредпазливост му причинил средна телесна повреда.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 3, предл. последно ,б. “А”, пр. 2, вр. ал. 1, б. “Б”, пр. 2, вр. чл. 342, ал. 1, пр. 3 от НК. В хода на разследването са разпитани свидетели и са направени експертизи.

Предстои делото срещу М.А. да продължи в Софийски районен съд.

Водещи новини

Времето