Младеж, нанесъл телесни повреди на двама мъже, отива на съд по обвинение на Софийска районна прокуратура

Младеж, нанесъл телесни повреди на двама мъже, отива на съд по обвинение на Софийска районна прокуратура

Прокурор при Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу 23-годишен младеж за причиняване на телесни повреди на двама мъже по хулигански подбуди.

На 11.12.2021 г. около 22,50 ч на ул. "Горски пътник" в гр. София, обвиняемият В.С. нанесъл удари с юмруци и ритници в областта на главата и тялото на С.Д., вследствие на които е причинил лека телесна повреда на пострадалия. Деянието е извършено по хулигански подбуди пред очите на съпругата и сина на С.Д. След това обвиняемият нанесъл удари с юмруци в главата на Ж.С., който се опитал да го спре. На Ж.С. също е причинена лека телесна повреда, като деянието е извършено по хулигански подбуди.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпления по чл. 131ал.1, т.12, вр.чл.130, ал.1 от НК и по чл. 131ал.1, т.12, вр.чл.130, ал.2 от НК. В хода на разследването са разпитани свидетели, които сочат В.С. като автор на деянието.

Предстои делото срещу обвиняемия да продължи в съда.

Водещи новини

Времето