Софийска районна прокуратура задържа до 72 часа мъж, шофирал след употреба на наркотици

Софийска районна прокуратура задържа до 72 часа мъж, шофирал след употреба на наркотици

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 22-годишен мъж, шофирал след употреба на наркотични вещества.

На 15.02.2022 г. около 14,15 часа по ул. „Околовръстен път“ в гр. София, обвиняемият М.Ш. е шофирал лек автомобил, марка „Фолксваген“, след употреба на матамфетамин, установен по надлежния ред с „Дръг тест 5000“. Обвиняемият е отказал да даде проба за изследване в лаборатория.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343б, ал. 3 от НК.

Обвиняемият е осъждан многократно. Предвид възможността да се укрие или да извърши друго престъпление, наблюдаващ прокурор е постановил задържането му за срок до 72 часа.

Предстои утре, 17.02.2022 г., да бъде внесено искане в Софийски районен съд за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо М.Ш.

Водещи новини

Времето