УчИ-БАН отличи най-младите учени

УчИ-БАН отличи най-младите учени

Двадесет и девет проекта бяха отличени в осмата научна сесия на Ученическия институт на БАН, която се проведе онлайн от 22 до 24 ноември.

За участие в конкурса бяха допуснати 59 ученически разработки по актуални теми на деца от 18 града в страната.

Ученическият институт на БАН е едно от най-подходящите места, където младите таланти могат да се срещнат с изявени учени. Това каза зам.-председателят на БАН  чл.-кор. Евдокия Пашева по време на откриването на научната сесия. Надявам се част от представените проекти да намерят своята реализация в нашите институти, допълни тя.

Сред официалните гости беше зам.-министърът на образованието Мария Гайдарова. Тя подчерта, че провеждането на сесията на УчИ-БАН, е едно изключително постижение, като се има предвид трудностите, пред които е изправено образованието днес, поради пандемията от Covid-19. В изказването си тя благодари на учените за вдъхновяващия пример, който те дават на учениците.

Влиянието на изолацията върху емоционалното състояние на учениците от гимназиален етап, биоразградима предпазна маска  и проблемите, свързани с опазването на околната среда са само част от темите, които учениците представиха по време на осмата научна сесия на Ученическия институт на БАН.

Пълен списък на наградените проекти вижте тук.

 

Водещи новини

Времето