Протоколна среща на главния секретар на МВР с новоназначените съветници по вътрешни работи в посолството на Турция в София

Протоколна среща на главния секретар на МВР с новоназначените съветници по вътрешни работи в посолството на Турция в София

 

В рамките на проведена днес среща на гл. комисар Петър Тодоров с новоназначените съветници по вътрешни работи в посолството на Турция в София - Гюнтер Шенсес и Хакан Башаклъги бе подчертано високото ниво на професионално взаимодействие между двете страни, интензивния обмен и постигнати резултати в борбата с трансграничната престъпност. Отбелязани бяха изграденият редовен диалог и ефективното сътрудничество по охрана на общата граница и по отношение на мерките за облекчаване на трафика през летните месеци. Участниците в срещата коментираха и предстоящите съвместни инициативи -  добър повод за продължаване и надграждане на съществуващите ползотворни контакти. Изразена бе увереност за продължаване на активния обмен с турската страна във всички области от взаимен интерес.


Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето