Почистени са мраморните стени около минералните чешми на пл. „Бански“

Почистени са мраморните стени около минералните чешми на пл. „Бански“

Мраморните стени около минералните чешми в центъра на града на пл.“Бански“, които са е едно от най-посещаваните места от софиянци, са почистени. С помощта на механизация щадяща повърхностите на стените бяха отстранени драсканици, боя, лепенки и др. предизвикващи замърсяване.

Успоредно с това се подмениха и улични кошчета в пространството, което преди да се измие и дезинфекцира беше основно почистено.

Почистен е и подлеза на ЦУМ от страната на бул. „Мария Луиза“.

Цялостната организация по изпълнението е създадена от Столичен инспекторат.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето