България U19 отстъпи на Босна и Херцеговина

България U19 отстъпи на Босна и Херцеговина

Първият квалификационен мач на юношеския национален отбор до 19 години завърши с неприятна загуба от тима на Босна и Херцеговина с 0:2. Началото на двубоя беше равностойно, като нито един от двата отбора не успя да застраши сериозно противниковата врата, но след изиграването на първите 30 минути, Босна и Херцеговина стана по-офанзивна и в крайна сметка откри резултата в 35-тата минута на срещата след изпълнение на пряк свободен удар. В края на първото полувреме България остана с човек по-малко на терена след като капитанаът на тима Димо Кръстев получи директен червен картон. През второто полувреме съставът на Босна и Херцеговина достигна до втори гол след като в 69-тата минута бе отсъдена дузпа за нарушение в наказателното поле на българите.

В другата квалификационна среща от група 6 Република Ирландия надделя над Черна гора с 3:2.

Вторите мачове от квалификациите ще се изиграят в събота, 13 ноември отново от 14:30 ч. като България U19 ще домакинства на Черна гора на стадион "Албена 1", а отборите на Република Ирландия и Босна и Херцеговина ще се срещнат на стадион "Дружба" в Добрич.

Съставът на България: 1. Иван Андонов, 2. Велислав Боев, 3. Мартин Христов, 6. Димо Кръстев (К), 7. Мартин Сораков (76' 16. Стелиян Добрев), 8. Станислав Дюлгеров (46' 21. Пламен Цончев), 9. Йоан Борносузов (46' 18. Стоян Стоичков) , 10. Никола Илиев, 11. Мирослав Маринов (46' 5. Панайот Пасков), 15. Мартин Георгиев, 17. Мартин Стойчев (70' 13. Анастас Пемперски)

Селекционер: Ангел Стойков

Голмайстори: 35', 69' Филип Чуич

Времето