Действията бяха насочени срещу нелегалния таксиметров превоз на пътници, предлаган от мобилно приложение
Съвместните действия са проведени днес на територията на столицата. Целта бе установяване на извършването на незаконна транспортна дейност. Операцията бе осъществена от служители на „Икономическа полиция“ - СДВР, РД „Автомобилна администрация“ и НАП.В хода на действията бяха засечени два леки автомобила - единият в близост до Централна автогара, другият - на територията на Транспортна болница. Служители на НАП съставиха констативни протоколи, съобразно тяхната компетентност, служителите на РД „Автомобилна администрация“ издадоха съответни актове на водачите за административни нарушения в рамките на техните компетенции.
Превозните средства са със свалени номерата, иззети са документите на автомобилите. За установено извършване на незаконен превоз на пътници в Столичната дирекция на вътрешните работи са започнати досъдебни производства, работата по които продължава.