При съвместна операция на дирекция „Вътрешна сигурност“ в МВР и СДВР е задържан служител на отдел „Киберпрестъпност“ при ГДБОП. Акцията е по сигнал на Столичната дирекция на вътрешните работи. Установено е, че преди два дни мъжът е присъствал на извършен грабеж на територията на 08 РУ в столицата. Той е подал заявление за напускане на системата на МВР преди да бъде задържан. Всички материали по образуваното досъдебно производство са докладвани на прокуратурата, а мъжът е предаден на следствените органи.