Лицензионната комисия към БФС отне лиценза на ПФК Нефтохимик Бургас 1962

Лицензионната комисия към БФС отне лиценза на ПФК Нефтохимик Бургас 1962

На свое заседание Лицензионната комисия към Българския футболен съюз взе решение да бъде отнет лицензът на ПФК Нефтохимик Бургас 1962 за участие във ВПЛ през сезон 2021/2022 г. Решението, взето на 4 ноември 2021 г., е резултат от неспазване на финансовия феърплей и наличие на просрочени задължения към държавни институции и персонал.

Преди началото на настоящия сезон ПФК Нефтохимик Бургас 1962 получи условен лиценз, подлежащ на ежемесечен мониторинг, условията по който не са спазени.

Решението влиза в сила, считано от днес.

Времето