Заместник-министърът на правосъдието Мария Павлова награди днес служители от Главна дирекция „Охрана“ /ГДО/ за показани високи резултати и проявена отговорност в професионалната им дейност. Отличените са мл. инспектор Бойко Илиев и мл. инспектор Атанас Кавалджиев, които са сътрудници по охраната в Областно звено „Охрана- София област“.
Поводът за наградите е отказан подкуп от задържано лице, което е трябвало да бъде приведено в място за лишаване от свобода за изпълнение на присъда. След задържането му, служителите от ГДО правят щателен личен обиск и проверка на багажа, в който откриват суха тревиста маса и бяло прахообразно вещество. Задържаният предлага на служителите парична сума за прикриване на случая, но от ГДО незабавно уведомяват органите на реда. Извършеният полеви тест от дежурно оперативна група на РУ-Елин Пелин установява, че тревистата маса е канабис, а веществото – амфетамин. При последвалото претърсване в дома на задържания са открити амфетамини, сушени растения с канабис, екстази, електронна везна, машинка за вакуумиране, оръжие и други. По случая е образувано досъдебно производство.
Ресорният заместник-министър благодари от името на ръководството на Министерството на правосъдието за показаната почтеност и отговорност при изпълнение на служебните задължения. „Бъдете пример за смелост и безкомпромисност на своите колеги и нека ГДО да получава уважението, което заслужава, от другите структури в сектор „Сигурност“, пожела още Мария Павлова.
На церемонията в централната сграда на ГДО присъстваха още главният директор на дирекцията гл. комисар Георги Жеков, неговият заместник ст. комисар Свилен Цветанов, както и комисар Александър Янков - началник на ОЗ “Охрана-София област”.