Министър Демерджиев се срещна с посланиците на Кралство Швеция и Финландия в България

Министър Демерджиев се срещна с посланиците на Кралство Швеция и Финландия в България

Министърът на правосъдието Иван Демерджиев се срещна с посланика на Кралство Швеция Н. Пр. Катарина Рангнит и на посланика на Финландия Н. Пр Кристина Кувая-Ксантопулос. Техни превъзходителства поздравиха министъра с назначението му на поста. „Всички въпроси, свързани с правосъдието, са изключително важни независимо от политическата обстановка“, заяви Н. Пр. Кристина Кувая-Ксантопулос.

Министър Демерджиев запозна посланиците с основните задачи на Министерството на правосъдието и работата по Плана за възстановяване и устойчивост като приоритет. „Работим в тясно сътрудничество с Еропейската комисия и Съвета на Европа. Планът за възстановяване и устойчивост може да се окаже най-важната и трайна дейност в нашата работа“, заяви министър Демерджие и допълни, че кабинетът го вижда като начин за провеждане на отдавна очаквани реформи. „В последната версия на Плана сме много смели и категорични, осъзнавайки отговорността си пред обществото и нашите партньори“. Техни превъзходителства изразиха задоволство от заложените в Плана реформи.

На срещата беше обсъдено и ключовото значение за спазването на човешките права, върховенството на закона и защита от насилие на жените и децаа. Министър Демерджиев коментира, че от години се бори за защитата на тези ценности: „В рамките на Конституцията ще направя възможното, за да се осигури нужната защита“.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето