Близо 250 служители на различни фирми и организации бяха ваксинирани за два дни на работните си места от медицински екипи, организирани от Столична община.
Това съобщи зам.-кметът с ресор „Финанси и здравеопазване“ Дончо Барбалов. Екипи на общинските здравни заведения са поставили ваксини срещу COVID-19 на работещи в Министерството на земеделието, Театър "Зад канала", "Софийска вода", както и домовете за възрастни хора в кв. "Горна баня" и в кв. "Дървеница".
Сред дружествата и фирмите, които до момента са се възползвали от кампанията на Столична община за ваксиниране на работните места са: ЧЕЗ, Столичен Автотранспорт, "Мелексис", "Бояна филм", "Севие 2" и НБУ.
На сайта на Контактния център на Столична община https://call.sofia.bg/ е публикувано заявление, което управителите на фирмите могат да попълнят, за да заявят, че желаят ваксинационен екип да ги посети на място.
Ваксините се осигуряват от Столичната РЗИ, а организацията се извършва от екипите на дирекците „Аварийна помощ и превенция“ и „Здравеопазване“ на Столичната община.