250 служители се ваксинираха на работното си място за два дни

250 служители се ваксинираха на работното си място за два дни

 

Близо 250 служители на различни фирми и организации бяха ваксинирани за два дни на работните си места от медицински екипи, организирани от Столична община.

Това съобщи зам.-кметът с ресор „Финанси и здравеопазване“ Дончо Барбалов.  Екипи на общинските здравни заведения са поставили ваксини  срещу COVID-19 на  работещи в Министерството на земеделието, Театър "Зад канала", "Софийска вода", както и домовете за възрастни хора в кв. "Горна баня" и в кв. "Дървеница".

Сред дружествата и фирмите, които до момента са се възползвали от кампанията на Столична община за ваксиниране на работните места са: ЧЕЗ, Столичен Автотранспорт, "Мелексис", "Бояна филм", "Севие 2" и НБУ.

На сайта на Контактния център на Столична община https://call.sofia.bg/ е публикувано заявление, което управителите на фирмите могат да попълнят, за да заявят, че желаят ваксинационен екип да ги посети на място.

Ваксините се осигуряват от Столичната РЗИ, а организацията се извършва от екипите на дирекците „Аварийна помощ и превенция“ и „Здравеопазване“ на Столичната община.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето