Завърши поредният модул за подготовка на новоназначени военнослужещи във военните формирования на Съвместното командване на силите
Курсът се проведе в учебния център на Мобилната КИС от 1 септември до 29 октомври 2021 г. По време на обучението си новоназначените войници усвоиха базовите знания и навици, задължителни за всеки един военнослужещ. Проведени бяха занятия по огнева, тактическа, строева, физическа подготовка, както и по редица други дисциплини.
В края на обучението днес, 28 октомври, в тържествена обстановка главният сержант на Мобилната КИС старшина Николай Цонов връчи удостоверенията на успешно завършилите.
На церемонията присъстваха командирът на военното формирование полковник Теодор Тодоров и заместник-командирът на формированието майор Даниел Димчев.