Двама македонски граждани са задържани за извършени кражби на територията на Бургас

Двама македонски граждани са задържани за извършени кражби на територията на Бургас

Разследването е проведено от криминалисти на ОДМВР-Бургас с активното съдействие на колегите им от СДВР

В резултат на предприети активни оперативни действия криминалисти на ОДМВР-Бургас, заедно с колегите им от СДВР, установиха и задържаха двама македонци - на 50 и 54 години, извършили, според събраните данни, кражби на парични суми. Разследването започнало след подадени сигнали, преди няколко дни. В хода му била установена и схемата, по която чужденците действали. Те  влизали като клиенти в заведения и се оглеждали за небрежно закачени или оставени върху облегалката на стол връхни дрехи, а при напускането на обекта, докато се обличали, успявали ловко да пребъркат дрехите на посетителите. По тази схема те успели да си „набавят“ сумата от 500 долара, 540 лв., 195 евро и 200 египетски паунда. Изяснено е, че двамата направили безуспешни опити да приложат схемата и в някои заведения в централната градска част. След неуспеха си, за да прикрият следите, побързали да  отпътуват за София, но в резултат на професионално проведените оперативни действия чуждите граждани били засечени от столичните криминалисти, докато се придвижвали с л.а. „Ауди“.
Задържани са за срок от едно денонощие в полицейския арест. Работата по  цялостното документиране на престъпната им дейност продължава под прякото наблюдение и ръководство на Районна прокуратура – Бургас.