Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж за хулиганство, ритал шофьор на линейка

Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж за хулиганство, ритал шофьор на линейка

Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу 50-годишен мъж за хулиганство, извършено в условията на опасен рецидив.

На 15.08.2020 г., за времето от 21,00 ч. до 21,30 ч. в ж.к. Дружба , гр. София, обвиняемият К.А. извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото - без причина започнал да обижда и заплашва полицаи, който били паркирали автомобила си близо до него. След като отказал да предостави личен документ за самоличност, униформените го завели в районното управление.

К.А. съобщил, че има сърдечен проблем и полицаите извикали екип на Спешна помощ. Обвиняемият съборил на земята шофьора на линейката и започнал да го рита. Деянието е извършено в условията на опасен рецидив, тъй като обвиняемият е осъждан ефективно на „лишаване от свобода“ за умишлено престъпление от общ характер.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 325, ал. 5, вр. ал. 1, вр. чл. 29, ал. 1, б. „б“ от НК. В хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели.

Делото срещу К.А. ще продължи в съда.

Времето