Започна есенното-пролетно зацветяване в градините на София

Започна есенното-пролетно зацветяване в градините на София

Започна традиционното есенно-пролетно зацветяване в градините на София.

Различни по цвят теменужки ще могат да се видят парка на НДК, кашпите на бул.“Витоша“, бул.“Черни връх“.

Екипите по озеленяване засаждат жълти, оранжеви, керемидени и тъмночервени по цвят теменужки.

Наред с тези цветя се засаждат и бейлис, както и луковиците на лалета от вид „Фокстрот“, които ще очакваме да видим през пролетта.

През настоящия есенен сезон, предстои засаждане и в зелени площи по транспортни трасета на бул. „Ботевградско шосе“, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“ и бул. „България“, както и парк „Здраве“.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето