По нареждане на кмета Фандъкова Столична община разширява възможностите за ваксинация

По нареждане на кмета Фандъкова Столична община разширява възможностите за ваксинация

По нареждане на кмета на София Йорданка Фандъкова Столична община разширява възможностите за ваксинация срещу COVID-19.

Днес, 21 октомври, след 11.30 ч. ще започне работа изнесен пункт за ваксинация на открито в пространството до пилоните на НДК. Пунктът се организира от екип на дирекция „Аварийна помощ и превенция“.

Създава се организация тази събота и неделя, 23 и 24 октомври,  да работят и пунктовете на метрото при станция "НДК" и при връзката между “Орлов мост” и СУ “Кл. Охридски” и др. В делничните дни ваксинация продължава да се извършва освен в двете метростанции и в седем ДКЦ-та – 8. ДКЦ, 11. ДКЦ, 12. ДКЦ, 13. ДКЦ, 18. ДКЦ, 20. ДКЦ, 24. ДКЦ. В ДКЦ-та.

Продължава и инициативата на Столична община за ваксинация на колективи на място. Това се извършва при предварителна заявка от предприятия и фирми. На сайта на Контактния център на Столична община https://call.sofia.bg/ е публикувано заявление, което управителите на фирмите могат да попълнят, за да заявят, че желаят ваксинационен екип да ги посети на място.