Над 20 стари автомобили са преместени за последната седмица

Над 20 стари автомобили са преместени за последната седмица

Над 20 излезли от употреба моторни превозни средства са премахнати принудително от общински терени в районите „Слатина“, „Възраждане“, „Илинден“ и „Триадица“.  Собствениците им са имали тримесечен срок, в който да ги преместят в частни терени.  Установено е неизпълнение на предписанието  и затова автомобилите са транспортирани  на площадки за временно съхранение и разкомплектоване.  В този период също така над 50 коли са стикирани в районите „Триадица“, „Възраждане“, „Слатина“, „Надежда“ и „Иленден“.

От започването на процедурата през месец октомври 2009 г. до момента, на територията на Столична община са установени 23172 автомобила, на които са поставени стикер-предписания за доброволно преместване. При извършваните последващи проверки е констатирано премахването на 12474 излезли от употреба автомобили в законоустановения тримесечен срок и 446 бр. са минали годишен технически преглед, с което е отпаднал критерият за определянето им като излезли от употреба моторни превозни средства.  

Принудително са преместени 2428 превозни средства. Останалата част са в процедура по преместването им.

Времето