Кметът Фандъкова посети столичното 58 училище, в което е изпълнен проект „София избира децата“

Кметът Фандъкова посети столичното 58 училище, в което е изпълнен проект „София избира децата“

 

В 11 столични училища приключиха дейностите по обновяване в изпълнение на проект „София избира децата“. С цел осигуряване на устойчивост на проекта Столична община ще продължи да инвестира в обновяване на училищната среда. Това каза кметът на София Йорданка Фандъкова, която днес посети 58 училище в кв.“Орландовци“, което е едно от първите столични училища извършили обновяване на санитарните помещения в част от своята сграда.

На проверката присъстваха и авторите на проекта „София избира децата - създаване на съвременни училищни тоалетни“ Ивелина Иванова и Деница Шилигарска, директорът на училището г-н Мустайков, зам.-кметът на София по строителство инж.Ангел Джоргов, кметът на район „Сердика“ Тодор Кръстев.

„София избира“ стартира по идея на кмета на София Йорданка Фандъкова с цел реализация на проекти за подобряване на градската среда, предложени от гражданите и избрани от тях с гласуване.

В 58 училище са модернизирани тоалетните в два от етажите на учебното заведение. Финансирането по програмата на кмета е в размер на 50 хил. лв. и съфинансиране от 58 ОУ 17 хил. лв.. Предвижда се в следващата година да се обновят и останалите тоалетни в сградата.

Със средства от бюджета на Столична община е извършен и ремонт на покрив на 58 ОУ „Сергей Румянцев“, като са инвестирани около 17 хил. лв.

 

Фотограф: Аделина Ангелова