12 октомври 2021 година
Съдийската колегия на ВСС прие за сведение справка от съдилищата във връзка с разпространението на COVID-19 към 11.10.2021 г.
Според предоставените във ВСС данни носители на вируса са 15 магистрати и 50 съдебни служители, като 9 съдия и 26 служители са карантинирани.
За периода 01.09.2021 г. – 30.09.2021 г. са отложени по обективни причини, съгласно т. II. 6 от Правилата и мерките за работа на съдилищата в условия на пандемия102 дела в 21 съдилища. Информация са подали общо 74 съдилища.