Висшите Училища Ще Обсъждат Сътрудничеството С Европейския Институт За Иновации И Технологии

Висшите Училища Ще Обсъждат Сътрудничеството С Европейския Институт За Иновации И Технологии

МОН съвместно с Европейския институт за иновации и технологии (EIT) организира на 22 октомври т.г. кръгла маса, на която ще бъдат представени възможностите за сътрудничество на българската научноизследователска и иновационна екосистема с ЕIT.

Събитието ще се събере виртуално над 100 експерти от т. нар. общности на знанието и иновациите на института, представители на академичната общност и бизнеса.

Форумът ще бъде открит от министъра на образованието и науката проф. Николай Денков и от Мария Габриел, европейски комисар с ресор иновации, научни изследвания, култура, образование и младеж.

Очаква се в кръглата маса да се включи и министърът на икономиката г-жа Даниела Везиева.

Водещи новини

Времето