Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж за шофиране след употреба на алкохол

Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж за шофиране след употреба на алкохол

Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в Софийски районен съд срещу 49-годишен мъж за шофиране след употреба на алкохол.

На 28.11.2020 г. около 15,00 ч. в гр. София, по бул. „Евлоги и Христо Георгиев“, С.К. управлявал товарен автомобил, марка „Мерцедес“, когато ударил леко паркирана пред него кола. Пристигналите на място полицейски служители му направили тест „Дрегер 7510“, а след това го изпратили за изследвания в болница. От резултатите станало ясно, че мъжът е карал с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 на хиляда, а именно - 2,70 промила на хиляда.

Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл. 343 б, ал.1 от НК.

Делото срещу С.К. ще продължи в съда.

Водещи новини

Времето