Столични полицаи задържаха двама мъже за съхранение на акцизни стоки без бандерол

Столични полицаи задържаха двама мъже за съхранение на акцизни стоки без бандерол

​Иззети са общо 20.5 кг контрабанден тютюн за наргиле

Снощи около 22.00 часа в кв. Люлин,  служители на отдел „Икономическа полиция“ – СДВР, предприели проверка на паркиран лек автомобил, шофиран от молдовски гражданин и пътник – негов сънародник. В хода на инспекцията полицаите установили пликове с тютюн за наргиле, без бандерол. При последвали процесуално-следствени действия в жилището, обитавано от единия мъж, те намерили още пликове със същото съдържание. Направената експертна справка потвърждава съдържанието на иззетата контрабандна стока, с общо количество 20.5 кг.

Двамата  молдовски граждани, на 20 и на 29 години, са задържани с полицейска мярка до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство по чл. 234 от  НК . Предстои доклад на материалите в Софийската районна прокуратура.


Водещи новини

Времето