Над 25 000 проверки за спазване на противоепидемичните мерки са направени в градския транспорт през септември. Това каза кметът на София Йорданка Фандъкова. Проверяващите екипи са съставили 278 броя акта по Закона за здравето и близо 500 предупредителни протоколи за не носене на лични предпазни средства. Кметът Фандъкова апелира гражданите да спазват мерките и да носят маски особено на местата, където има струпване на хора. „Всеки ден се увеличава броят на хоспитализираните лица в София, увеличава се и броят на пациентите, които се нуждаят от интензивно лечение, каза още столичният кмет и подчерта, че най- важното в този момент е на хората да може да се осигури лечение. Към момента леглата в Ковид- отделенията на общинските болници са запълнени на 80 процента, а в 9 ДКЦ-та работят Ковид-кабинети за диагностика.
След започването на учебната година са карантинирани 121 класа и 4 групи в детски градини, като заболеваемостта се следи ежедневно от дирекция „Образование“ и от Регионалното управление по образование - София .