Софийска градска прокуратура се самосезира по публикации в медиите относно смъртта на млад мъж

Софийска градска прокуратура се самосезира по публикации в медиите относно смъртта на млад мъж

Софийска градска прокуратура (СГП) се самосезира във връзка с публикации в медиите и започна разследване на смъртта на А. И. Младият мъж е починал на 26.09.2021 г. Дванайсет дни по-рано той е бил приет с двустранна тежка бронхопневмония в COVID отделение на лечебно заведение. Състоянието му се е влошило и дни по-късно е бил транспортиран в друга болница, където е починал.

В хода на разследването СГП е възложила на Главна дирекция „Национална полиция“ – МВР извършването на проверка. Тя включва снемане на обяснения от лица, които имат отношение към случая, установяване здравословното състояние на А.И. и др. 

Водещи новини

Времето