Софийска градска прокуратура се самосезира по публикации в медиите, касаещи смъртта на млад мъж

Софийска градска прокуратура се самосезира по публикации в медиите, касаещи смъртта на млад мъж

Софийска градска прокуратура (СГП) се самосезира във връзка с публикации в медиите и започна разследване на смъртта на А. И. Младият мъж е починал на 26.09.2021 г., като 12 дни по-рано е бил приет с двустранна тежка бронхопневмония в COVID отделение на лечебно заведение. Състоянието му се е влошило и дни по-късно е бил транспортиран в друга болница, където е починал.

В хода на разследването СГП е възложила на Главна дирекция „Национална полиция“ – МВР извършването на проверка, включваща писмени обяснения от приятелката на починалото лице, касаещи историята на заболяването; писмени обяснения от директора и лекуващите лекари на първото лечебно заведение; писмени обяснения от директора и лекуващите лекари във второто лечебно заведение; заверени копия на дипломите на лекарите и медицинските сестри в двете болници; графиците за дежурства на медицинския персонал; установяване здравословното състояние на починалото лице, както и приемано ли е в болнично заведение в близките 5 години; копие от акта на вътрешната проверка във втората болница; обяснения от личния лекар на А. И. и копие от личната амбулаторна карта; копия от епикризата и Аутопсионния протокол, ако на починалото лице е направена аутопсия.

Водещи новини

Времето