23 септември 2021 година
Пленумът на Висшия съдебен съвет определи Атанаска Дишева – член на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет за участие в проектния екип по проект „Независимост, отчетност и качество на правосъдието“ на Европейската мрежа на съдебните съвети за периода 2021-2022 г. Първата среща по проекта ще се проведе на 27 септември 2021 г. в онлайн формат. Проектът в този период ще бъде фокусиран върху провеждането на проучване сред съдии и адвокати; плановете за подобрения; проучването сред потребителите на съда и качеството на съдебната власт.
Пленумът на Висшия съдебен съвет определи Боян Новански - член на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет и Тодор Събчев – директор на дирекция „Информационни технологии и съдебна статистика“ към Администрацията на Висшия съдебен съвет, за представители на Висшия съдебен съвет за участие в Министерския форум на ЕК в областта на цифровото правосъдие. Той ще се проведе дистанционно на 12 октомври 2021 г. Пленумът взе решението си по покана от дирекция „В – Наказателно правосъдие“ в главна дирекция „Правосъдие и потребители“ на Европейската комисия. Форумът ще бъде съсредоточен върху цифровия преход на правосъдните системи в ЕС, подчертавайки бъдещите приоритети, възможности и предизвикателства в тази област. Ще бъдат обсъдени три теми, засягащи дигиталната трансформация в правосъдието на национално ниво и нейното въздействие на равнище ЕС; трансграничната цифрова трансформация на ЕС в правосъдието и общият подход на ЕС към дигитализацията и общите принципи и нужди на различните юридически професии в обществото.