Посланик Алексей Андреев връчи акредитивните си писма на генералния секретар на Световната организация по туризъм

Посланик Алексей Андреев връчи акредитивните си писма на генералния секретар на Световната организация по туризъм

На церемония на 22 септември 2021 г. в Мадрид посланик Алексей Андреев връчи на генералния секретар на Световната организация по туризъм Зураб Пололикашвили акредитивните си писма, с които е назначен за постоянен представител на Република България към Организацията.

В рамките на последващия разговор между посланик Андреев и генералния секретар Пололикашвили бе подчертано важното значение, което България отдава на сътрудничеството със Световната организация по туризъм като ключова специализирана агенция от системата на ООН.

Генералният секретар Пололикашвили приветства активната и водеща роля на България в регионален план чрез домакинството през последните години на важни туристически форуми и събития в партньорство със Световната организация по туризъм.

Очертани бяха възможностите за възстановяването на туризма в пост-пандемичния период, включително чрез инициативата на Световната организация по туризъм за най-добри туристически селища, в която България кандидатства с традиционните и национално исторически села и градове Жеравна, Трявна и Копривщица.

По случай предстоящия на 27 септември Световен ден на туризма генералният секретар поздрави България за инициативата да освети Националния дворец на културата в София в цветовете на Световната организация по туризъм, което е национално признание за ролята и мястото на Организацията за развитие на световния туризъм.

Водещи новини

Времето