Днес отбелязваме 113 години от обявяването на Независимостта на България
Министър Георги Панайотов, адмирал Емил Ефтимов и началникът на НВУ бригаден генерал Иван Маламов се включиха в традиционното шествие от Архитектурно-музейния резерват „Царевец” до паметника „Майка България“ в старопрестолната ни столица и поднесоха цветя в знак на признателност към загиналите във войните за освобождение и национално обединение.
В честванията по повод 113-ата годишнина от провъзгласяването на Независимостта на България в цялата страна участваха представителни формирования на Българската армия.