Олимпийските шампионки по художествена гимнастика Симона Денкова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс, Ерика Зафирова и Мадлен Радуканова и по бокс Стойка Кръстева бяха обявени за "Почетен гражданин" на София. Номинаците, направени от кмета Йорданка Фандъкова, бяха гласувани по време на днешното заседание на Столичният общински съвет. С приза бяха удостоени и треньорите Весела Димитрова, Михаела Маевска и Борислав Георгиев, както и президентът на Българската Федерация по художествена гимнастика Илиана Раева.
Със престижното звание ще бъдат удостоени също певицата Камелия Тодорова, актьорите Мариус Донкин, Димитър Маринов и Васил Банов, проф. Милена Моллова, д-р Ваня Кастрева, началника на Регионално управление на образованието София-град, композиторът Хайгашод Агасян, проф. Анри Кулев – режисьор, художник, сценарист, преподавател, проф. д-р Никола Владов, музиканта Максим Ешкенази, проф.Борис Чендов, както и г-жа Беа тен Тъшер, извънреден пълномощен посланик на Кралство Нидерландия в Република България.
Съветниците гласуваха също „Почетен знак на Столична община“ да бъдат връчени на Народно читалище „Г.С.Раковски - 1925“, по повод 95 години от основаването му, наУниверситета за национално и световно стопанство – УНСС по повод 100-годишния юбилей от основаването му, на Националната музикална академия „проф. Панчо Владигеров“.
С отличието „Значка на София“ ще бъдат удостоени Анатоли Благоев Илиев и д-р Йордан Петров Бочков.