Столичният общински съвет взе решение за присъждане на званието "Почетен гражданин" на София

Столичният общински съвет взе решение за присъждане на званието "Почетен гражданин" на София

Олимпийските шампионки по художествена гимнастика Симона Денкова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс, Ерика Зафирова и Мадлен Радуканова и по бокс Стойка Кръстева бяха обявени за "Почетен гражданин" на София. Номинаците, направени от кмета Йорданка Фандъкова, бяха гласувани по време на днешното заседание на Столичният общински съвет. С приза бяха удостоени и треньорите Весела Димитрова, Михаела Маевска и Борислав Георгиев, както и президентът на Българската Федерация по художествена гимнастика Илиана Раева.

Със престижното звание ще бъдат удостоени също певицата Камелия Тодорова, актьорите Мариус Донкин, Димитър Маринов и Васил Банов,  проф. Милена Моллова, д-р Ваня Кастрева, началника на Регионално управление на образованието София-град, композиторът Хайгашод Агасян, проф. Анри Кулев – режисьор, художник, сценарист, преподавател, проф. д-р Никола Владов, музиканта Максим Ешкенази, проф.Борис Чендов, както и г-жа Беа тен Тъшер, извънреден пълномощен посланик на Кралство Нидерландия в Република България.

Съветниците гласуваха също „Почетен знак на Столична община“ да бъдат връчени на Народно читалище „Г.С.Раковски - 1925“, по повод 95 години от основаването му, наУниверситета за национално и световно стопанство – УНСС по повод 100-годишния юбилей от основаването му, на Националната музикална академия „проф. Панчо Владигеров“.

С отличието „Значка на София“ ще бъдат удостоени Анатоли Благоев Илиев и д-р Йордан Петров Бочков.

Водещи новини

Времето