На 16 септември 2021 г. във Висшия съдебен съвет е депозирано обръщение от Марина Михайлова – съдия във Върховния административен съд и кандидат за член на ВСС от съдийската квота.
Съдия Михайлова отправя молба към съдиите въпросите, предложенията, проблемите и исканията към нея, свързани с работата на Съдийската колегия да бъдат изпращани писмено до Висшия съдебен съвет. Тя заявява готовност да предостави отговори на всички въпроси, като същите ще бъдат публикувани на интернет сайта на Съвета в раздел „Общо събрание на съдиите за избор на членове на ВСС".
Марина Михайлова обръща внимание на необходимостта съдиите да проявят активност в предстоящия избор за членове на ВСС и пояснява, че предвид епидемичната обстановка, свързана с COVID-19 и въведените мерки на територията на страната, няма да провежда срещи с колеги в съдилищата за разясняване на своята концепция и вижданията си за работата на Висшия съдебен съвет.
Към настоящия момент от 2 202 съдии с право на глас 1 738 са заявили, че ще упражнят правото си на вот чрез информационната система за електронно гласуване през интернет.