Честваме Деня На София

Честваме Деня На София


На 17 септември Българската  православна църква почита светите мъченици Вяра, Надежда и Любов и тяхната майка София

 

  Екипът на Министерството на културата поздравява всички граждани и гости на гр. София по повод 17 септември – Деня на светите мъченици Вяра, Надежда и Любов и тяхната майка София, ден на  нашата столица!

  И днес София, която расте, но не старее, продължава да впечатлява със своята интересна и богата история, неповторима атмосфера и културно многообразие, които завладяват сърцето на всеки посетил я.

  От нас зависи София да продължи своето развитие като иновативен и модерен град на технологиите и инвестициите, а най-вече – като епицентър на културните и творческите индустрии, като лидер и пример за останалите градове – не само в страната, а и в Европа, за това как културният туризъм може да подобри значително качеството на живот на гражданите.

  Убедени сме, че за да живеем в един по-добър град, трябва да намираме точния баланс между желанието за непрекъснатото му обновяване в синхрон с опазването на древния му дух и очарование. Само така София може да се превърне в обичан и уютен дом за живеещите в нея, в различна и привлекателна дестинация за хората по света.

  Вярваме в огромния потенциал на София и в мъдростта, която можем да почерпим от нейното минало! Надяваме се, че грижите ни по опазването, съхраняването и популяризирането на многобройните й достойнства са родени от общата ни любов към този древен и модерен, вечен и вечно обновяващ се град.

  Честит празник!



Водещи новини

Времето