12 февруари 2019 година
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет на основание чл. 55, ал. 1 от Административния процесуален кодекс възобнови административните производства, във връзка с повишаването на основание чл. 193, ал. 6 от Закона за съдебната власт на Екатерина Тодорова Стоева – съдия в Софийския районен съд, на Галя Горанова Вълкова – съдия в Софийския районен съд, и на Таня Петкова Кандилова – съдия в Софийския районен съд, на длъжност „съдия“ в Софийски градски съд – гражданска колегия. Производствата са възобновени поради отпаднало основание за спиране, а именно приключване на съдебното производство пред Върховния административен съд по оспорване на § 6 от Преходните разпоредби на Наредба № 1/09.02.2017 г.
Колегията не назначи на основание чл. 193, ал. 6 от ЗСВ тримата съдии на длъжност „съдия“ в Софийския градски съд – гражданска колегия, поради отмяна на § 6 от Преходните разпоредби на Наредба № 1/09.02.2017 г.
Колегията взе предвид, че с окончателното решение на Върховния административен съд № 915/22.01.2019 г. по административно дело № 85/92/2017 г. е отменена разпоредбата на § 6 от Преходните разпоредби на Наредба № 1/09.02.2017 г. за конкурсите за магистрати и за избор на административни ръководители в органите на съдебната власт, предвиждаща приложението на разпоредбата на чл. 196, ал . 6 от ЗСВ по отношение на всички конкурси, приключили по „досегашния ред“. Решението е обнародвано в бр. 10/01.02.2019 г. на Държавен вестник.