12 февруари 2019 година
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет прие, че в процедурата по командироването на съдия от Софийския градски съд, в Апелативен съд – София, административният ръководител на Апелативен съд – София е спазил правилата и е изпълнил всички формални изисквания на закона.
Становището ѝ е във връзка със заявление от съдии в Апелативен съд – София, с отправени въпроси до Колегията и искане за проверка по заповед на председателя на съда за командироване.