Съдийската колегия на ВСС прие Доклад за предприетите действия във връзка с кадровото обезпечаване на Районен съд – Ихтиман

Съдийската колегия на ВСС прие Доклад за предприетите действия във връзка с кадровото обезпечаване на Районен съд – Ихтиман

19 февруари 2019 година

Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет прие Доклад от административния ръководител на Окръжен съд – София, относно предприетите действия във връзка с кадровото обезпечаване на Районен съд – Ихтиман. В него се отбелязва, че щатът на съдийските длъжности в Окръжния съд са намалели от 01.01.2013 г. до момента с 4 щатни бройки, а освободените магистрати от районните съдилища на съдебния район на Софийски окръжен съд за периода 2012-2017 г. са общо 15, като 13 от тях са били преназначени на основание чл. 194, ал. 1 от ЗСВ на длъжност „съдия“ в Софийски районен съд. Обръща се внимание, че наказателното отделение на Окръжен съд – София, е в състав от петима съдии, от които двама са командировани от районни съдилища, при необходимост от шестима магистрати за сформиране на поне два въззимни наказателни състава. Към момента, при щатна численост от 22-ма съдии, в Софийски окръжен съд правораздават петнадесет магистрати, от които един младши съдия и четирима командировани.

Председателят на съда е изготвил предложение до административния ръководител на Апелативен съд – София, с молба в Районен съд – Ихтиман да бъде командирован съдия Светлозар Георгиев от Районен съд – Бяла Слатина. Като алтернативен вариант се предлага командироване на съдия Стефан Стойков от Районен съд – Костинброд.

Водещи новини

Времето