Дипломатическите институти на България и Катар подписаха Меморандум за сътрудничество

Дипломатическите институти на България и Катар подписаха Меморандум за сътрудничество

Дипломатическият институт към министъра на външните работи на Република България и Дипломатическата академия на Държавата Катар подписаха Меморандум за сътрудничество между двете институции. Документът беше подписан от директора на ДИ – Таня Михайлова, и нейния катарски колега д-р Хасан ал Моханади по време на официалното посещение на президента на Република България Росен Плевнелиев в Доха.

С подписването на Меморандума двете страни се ангажират да развиват сътрудничество в областта на обучението на своите дипломати, обмен на лектори и курсисти в своите обучителни курсове и семинари, както и обмен на експертиза, свързана с актуални регионални и международни теми и др.

Времето