МВнР отбелязва „Деня на Земята”

МВнР отбелязва „Деня на Земята”

Млади дървета и декоративни храсти засадиха днес служители на Министерство на външните работи в двора на институцията. Поводът за събитието е предстоящото на 22 април отбелязване на „Деня на Земята”.

Сред новите богатства в зеления фонд на МВнР са дървета явор, каталпа, декоративна японска вишна, декоративни храсти котинус и магнолии.  В засаждането се включиха ръководството на министерството и много служители.

Днешната инициативата е част от поредица „зелени” събития, които външно министерство ще отбележи „Деня на Земята”. МВнР ще се включи и в кампанията „Да изчистим България за един ден” на 26 април т.г. 

Водещи новини

Времето