Медиен ден в рамките на многонационалното учение „Trojan Footprint – South 21”
„Trojan Footprint – South 21” се провежда в периода 3-16 май 2021 г. То има за цел да насърчи обмена на информация и да повиши оперативната съвместимост между Силите за специални операции (ССО) на САЩ и Съвместното командване на специалните операции (СКСО) на Българската армия, Силите за специални операции на страни-членки на НАТО и на страни-партньори от Балканския и Черноморския регион. Учението ще повиши уменията на формированията за действие по суша, въздух и море за изпълнение на целия спектър от специални операции и ще повиши готовността на Силите за специални операции на НАТО.
Уважаеми колеги,
Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов ще бъде посрещнат с почетен караул в 12.30 ч. на 13 май в района на Съвместното командване на специалните операции, след което там ще започнат демонстрациите на способности, отработвани в рамките на учението.
Акредитираните журналисти ще бъдат допускани от 12.00 ч. през КПП на Съвместното командване на специалните операции на ул. „Ген. Радко Димитриев“ 2 в гр. Пловдив, заповядайте!